TDV Ferda Anaokulu

“Kendini gerçekleştirme yolculuğunun ilk adımı okul öncesi dönemde atılır.” 
TDV Ferda Anaokulu, doğayla iç içe, birçok atölye sınıfına sahip, gelişim özelliklerine uygun ve zengin eğitim materyalleri hazırlanmış ferah sınıflarıyla ile 3-6 yaş grubu çocuklara hizmet vermektedir.

 

1Okulumuzda “Değerler Eğitimi Projesi” ile  değerlerimizin kazanılmasını, akademik başarı kadar önemli gören bir bilince sahip bir gelecek planlanır.TDV Ferda Anaokulunda yetişen her çocuk, Milli ve Manevi Değerleri yaşayarak öğrenir.  
2
1 

Uyguladığımız Testler

  •  Frostig Gelişimsel Görsel Algı TestiPorteus (Zihinsel Gelişim Tesi)
  • Luissa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi
  •  Koppıtz Insan Çizim Testi
  • Peabody/Alıcı Dil Testi
  • CAT (Children’s Apperception Test) Testi
  • Gessel Gelişim Testi
  • Metropolitan Okul olgunluğu Testi
  • Projektif Resim Analizi
1
aa


SABAH KAHVALTISI-ÖĞLE YEMEĞİ- İKİNDİ KAHVALTISI

Öğünlerimiz gıda mühendisi denetiminde; tamamen doğal ürünlerle, protein-karbonhidrat-vitamin dengesi sağlanarak, “4 YAPRAKLI YONCA PRENSİBİYLE” hazırlanmaktadır.

 

OKULUMDA BİR GÜNÜM

1

 

MONTESSORİ ETKİNLİKLERİ:  Kendim yapabilmem için bana yardım et.” Bu cümle Montessori Pedagojisinin ana fikridir. Bu, çocuğa kendi deneyimlerini yapması için fırsat tanımak ve bunu gerçekleştirebilmesi için de gerek duyduğu olanakların sağlanması anlamına gelir.

 

MÜZİK & ORFF EĞİTİMİ: Çocuklarla eğlenerek ritim duygusunu aşılama, sesleri tanıması ve sesleri ayırt etmesi ses ve hareketlerle müzik duygusunun gelişmesine yardımcı olması sağlanır. Enstrüman çalma ve ritim aletleri ile keyifli anlar yaşanır.

 

2 YABANCI DİL EĞİTİMİ: Uzman eğitimciler tarafından, çocukların yaş ve gelişim özelliklerine uygun şekilde hazırlanmış, interaktif materyallerle ‘Her Gün İngilizce ve Arapça Eğitimi’ programı hazırlanmaktadır.

 

“SPORTİF BECERİ VE KOORDİNASYON EĞİTİMİ”
Danışmanlığını Uzman eğitimcilerin yaptığı Sportif Beceri ve Koordinasyon Merkezimizde, temel spor eğitimi kapsamında 3-6 yaş grubu çocuklarımızın fiziksel gelişimlerini oyun formunda geliştirme hedef alınmıştır.

 

Drama ve Hayal Sahnesi
Çocuklarımızın; jest, ses ve mimiklerini kullanarak özgüvenlerini pekiştirici ve üretken düşüncelerini ortaya çıkaran sosyal etkinlikleri alanında uzman eğitimcilerle uyguluyoruz.

 

Görsel Sanat Eğitimi Çocuklarımızın el becerilerini keşfedebilmeleri için kendilerini özgürce ifade edebilecekleri, resim, seramik, ebru yapımı, farklı materyalleri tanıma, ürün oluşturma çalışmaları ile görsel sanat eğitimi yapıyoruz

 

STEM ÇOCUK
36-72 aylık çocuklar için hazırlanan MEB Erken Çocukluk Eğitimi Müfredatını fen, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) eğitimine göre düzenlediğimiz etkinliklerle çok yönlü gelişimi desteği hedeflenmektedir. Akıl oyunları materyalleri ile eğlenceli zihin aktiviteleri gerçekleştirilmektedir. Her hafta uygulanan kodlama eğitimi sayesinde ‘sistematik düşünme becerilerini’ desteklemeyi hedefliyoruz.