Genel Haberleri

Rol Modelimiz Barış Manço
30 Ocak 2021
49

Rol Modelimiz Barış Manço

Ocak ayı rol modelimiz Barış Manço’yu tanımak için Ocak ayı etkinlik belirleme toplantımızı projeye ortak olan öğretmenlerimizle birlikte yaptık. Ocak ayı ortak ürünü olarak yeni yıl takvimi oluşturduk.

https://www.storyjumper.com/book/read/95835976/5ff1cab6d9b2e Öğrencilerimizle birlikte Barış Manço’nun birbirinden güzel şarkılarını dinledik.

https://youtu.be/y9o9JWstiOw Öğretmenimiz gitarıyla öğrencilerimize online olarak Barış Manço şarkılarını söyleyerek eğlenceli vakit geçirdik. Şarkılarda geçen atasözü ve deyimleri bulup resimlerini çizdik. Öğrencilerimizle birlikte Bu Dünya’dan Bir Barış geçti söyleşisine katıldık. Ocak ayı rol modelimiz olan Barış MANÇO çalışmamızda öğrencilerimizin yaptığı wordart çalışmalarını kullanılarak Andreamosaic programında 3000 parçalık Barış Manço mozaik tablosuna katkı sağladık. Barış Manço harfleriyle ortak ürün oluşturduk.

https://www.youtube.com/watch?v=zRUgL0cYDcE&t=34s  Son olarak öğrencilerimizin Barış Manço’ya mektup yazmalarıyla ocak ayını tamamladık.