Genel Haberleri

Rol Modeli
30 Aralık 2020
54

Rol Modeli

Aralık ayı rol modelimizi Hz. Muhammed’i tanıma etkinliklerini belirlemek için projeye ortak olan okulların öğretmenleriyle toplantı yaptık ve forumda etkinlik belirleme anketi oluşturduk. Anket sonuçlarına göre belirlenen etkinlikleri planladık. Online eğitim sürecinden dolayı iletişimi güçlendirmek için whatsapp gruplarımızı aktif olarak kullandık. Aralık ayı Rol modelimizi tanımak için belirlediğimiz etkinliklerden birisi olan Proje kurucumuzun oluşturduğu gül kodlama codeweek etkinliğine katılıp öğrencilerimiz sertifikalarını aldılar. 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilk öğretmenimiz sınıf öğretmenimizin bizimle özdeşleşen anı padlet etkinliğine katıldık. Mevlana Haftası'nda Ortaklarımızla Mesnevi'den "Peygamberimizin Mucizesi" konulu hikayeyi seslendirdik.

https://youtu.be/JGdUFlZgQGU Hz Muhammed’i daha iyi tanımak için çarkıfelek oyunu oynadık, Çizgi filmler ve videolar izledik. Hz. Muhammed’in hayatını anlatan kitaplar okuduk. Peygamberimizin Sünnet-i Seniyelerini uyguladık.

Bir Rol Model Olarak Hz. Muhammed’in (sav) hadislerini öğrenen öğrencilerimiz performanslarını ortak ürünümüzde gösterdi. https://www.youtube.com/watch?v=P8MFNLfFRfo  Son olarak Hz. Muhammed’e mektup yazarak Aralık ayını tamamladık.