Genel Haberleri

Özünde Başarı Var!
29 Temmuz 2021
481

Özünde Başarı Var!

29 MAYIS OKULLARI ÖĞRENCİLERİ

HAYALLERİNE ADIM ADIM YAKLAŞIYOR

29 Mayıs Okulları LGS’de elde edilen Türkiye şampiyonluğunun ardından 2021 YKS'de de (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) başarılarını taçlandırdı. Eğitim alanında çeyrek asrı geçen tecrübesiyle binlerce öğrenciyi hayallerine kavuşturan 29 Mayıs Okulları bireysel ve kitlesel başarılarıyla farkını bir kez daha ortaya koydu. Sınavda Dilara Atatanır Türkiye 49.su, Osman Gülen Türkiye 143.sü, Yağmur Ağaoğlu Türkiye 185.si, Alper Küçükler Türkiye 206.sı oldu.

 

29 Mayıs Okullarının özel liselerinde eğitim gören 12. sınıf öğrencilerinin elde ettiği başarılar, salgın şartlarına rağmen eğitimin ve sınavlara hazırlık sürecinin ne denli disiplinli ve başarılı uygulandığını gözler önüne serdi. 2021 YKS sonuçlarına göre Türkiye genelinde ilk 50’de 1, ilk 1000’de 7, ilk 5000’de 26, ilk 10.000’de 39, ilk 20.000’de 66, ilk 50.000’de 90 derece elde edildi.

 

29 Mayıs Okulları Genel Müdürü Bahri Kahya “Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın sürecinde İzmir ve Ankara’daki okullarımızda uzaktan eğitim ve sınava hazırlık çalışmalarını büyük bir titizlikle uygulanmış, maksimum başarı sağlanması için büyük çaba harcanmıştır. Okullarımızda uyguladığımız YKS ve LGS hazırlık programları sayesinde elde edilen bu başarıların tesadüf olmadığını görüyoruz.” dedi.  Uzun ve zorlu geçen bu maratonun ardından öğrencilerimizi ve öğrencilerimizin başarısında emeği geçen tüm öğretmenlerimizi, velilerimizi ve idarecilerimizi tebrik ediyor, öğrencilerimize üniversite hayatlarında da başarılar diliyorum.” diye konuştu. 

 

Aile, öğrenci ve rehberlik desteği ile birlikte öğrencilerin doğru tercih yaparak istedikleri üniversitelerin istedikleri bölümüne yerleşeceklerine inandıklarını söyleyen Kahya 5-13 Ağustos tarihleri arasında yapılacak tercihlerde rehber öğretmenlerin öğrencilere gerekli desteği vereceklerini belirtti.