Genel Haberleri

Okulumuz 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı çalışmalarına kahvaltıyla başladı…

Okulumuz 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı çalışmalarına kahvaltıyla başladı…

Günlerden 17 Ağustos Pazartesi. Güzel bir günün sabahında güneş ilk ışıklarını sevgi ve merhametiyle yansıtırken, gözlerinde umut ve aşk olan, öğrencilerinin hasreti yüzlerinden okunan fedakâr öğretmenlerimiz, heyecanla okulun bahçesinde bir bir toplandılar. Birbirimizi, hasretle sarılıp, kucaklayamadık. Ancak birbirimizi ne kadar özlediğimizi bakışlarımızla anlatmaya gayret ettik. Maskeler tebessümlerimizi gizlese de bakışlarımız hasretimizi örtemedi.
2020-2021 Eğitim öğretim yılının hazırlıklarını yapmak amacıyla, bu duygularla okulumuzun halı sahasında, açık alanda kahvaltımızı yaptık. Çaylarımızı yudumlarken tatlı sohbetler ettik. Daha sonra TDV FERDA Koleji Kurucu Temsilcimiz Rıza BUDAK Bey, açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasında misyon ve vizyonumuzu açıklarken, kamuoyunda oluşan beklentileri dile getirdi. 25 yıllık Asfa Ferda ve 27 yıllık TDV tecrübesinin birleştiğini, bu tecrübenin yepyeni bir umut olduğunu vurgularken, beklentileri boşa çıkarmamak için herkesin elinden gelenin en iyisini yapacağından şüphesinin olmadığını belirtti. Ferda Koleji çalışanlarının bunu zaten ispatladığını bir kez daha vurguladı. Rıza BUDAK, SALGIN süresince MASKE, MESAFE ve TEMİZLİK kurallarına hassasiyetle uyulmasını hatırlattı. Yeni Eğitim- Öğretim yılının hayırlı olması temennisiyle konuşmasını tamamladı. Daha sonra kürsüye gelen Genel Müdürümüz Leyla ERDOĞAN konuşmasında: Öğretmenlerimizle, bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, TDV’li olmanın yeni sorumluluklar getirdiğini belirtti. Bütün öğretmenlerimize ve çalışanlarımıza sonuna kadar güvenim tamdır diyerek tüm çalışanlara teşekkür etti. Yeni Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olmasını temenni etti.
Ardından okulumuzdan ayrılan üç öğretmene hizmetlerinden dolayı Teşekkür Plaketi Genel Müdürümüz Leyla ERDOĞAN tarafından takdim edildi.
Daha sonra hatıra fotoğrafların çekilmesiyle öğretmen ve idarecilerimiz kendi çalışmalarını yapmak ve yeni Eğitim- Öğretim yılı hazırlıklarını tamamlamak için zümre toplantılarına devam ettiler.