Genel Haberleri

29 Mayıs Eğitim Kurumları Seminer Programı 11
3 Şubat 2021
69

29 Mayıs Eğitim Kurumları Seminer Programı 11

 

Tüm dünyayı evine kapatan ve iş dünyasından eğitime kadar birbirinden farklı sektörleri süreci yönetebilmek adına dijital ortama yönlendiren salgın, geçtiğimiz mart ayından bu yana öğrencilere bilgisayar başında ders öğrenme deneyimi kazandırdı.

29 Mayıs Eğitim Kurumları olarak salgının başından bu yana yaptığımız dijital çalışmalarla süreci başarılı bir şekilde yönetiyoruz. Peki eğitim dijital devrimden ne kadar etkilendi ya da ne kadar etkilenecek?

29 Mayıs Eğitim Kurumları Kurumsal Yönetim Koordinatörü Bilal Selçukbiricik’in moderatörlüğünde yapılan ve eğitimci, yazar Dr. Faruk Yelkenci’nin konuk olduğu programda "Dijital Devrimin Etkilediği Bir Alan Olarak Eğitim” konusu ele alındı.

 

23 Mart 2020’den itibaren öğrencilerin evlerinden eğitim süreçlerine devam ettiklerini hatırlatan Yelkenci, “Özellikle geçtiğimiz yıldan itibaren dijital platformlara yapılan yatırımlarla, okulların teknolojik altyapıları, öğretmenlerin bilgi ve becerilerinde de gelişmeler yaşandı.

 

Dijital evreni inşa edenlerden miyiz?” sorusu ile programa başlayan Dr. Yelkenci, dijital duygusallık , dijital körlük, dijital sağırlık, dijital iki yüzlülük gibi dijital dünyanın insanlığa getirdiği bilinen ama umursanmayan kavramlardan bahsetti.

Son yıllarda hayatımıza hızlı bir giriş yapan sanal gerçeklik, dijital pazarlama, dijital asistanlar gibi insanlığın faydasına hizmet sunan durumları anlatan Dr. Yelkenci “Dijital devrim; akademik yeterlilik, mesleki beceriler ve sosyal yönden katkılar sağlayacak.” dedi ve idarecilerimiz ile öğretmenlerimize tavsiyelerde bulundu.

Sayın Dr. Faruk Yelkenci’ye değerli sunumu ve katkıları için teşekkür ederiz.