Genel Haberleri

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılına Dair Kurumsal Açıklama

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılına Dair Kurumsal Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar neticesinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılına dair kurumca aldığımız kararlar;
Anaokulumuz 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlayacaktır.
8. ve 12. sınıflarımız ile eğitime başladık ve tüm hızıyla eğitimlerimiz yüz yüze devam etmektedir.
Diğer tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze oryantasyon süreçleri (Kaynak kitap, okuma kitapları, hijyen eğitimi, Kurum doktoru çalışmaları, rehber öğretmen çalışmaları, olumlu okul algısı çalışmaları, hazırbulunuşluk sınavları) başlamış olup, 31 Ağustos Pazartesi itibari ile online eğitimlere başlanacaktır. Sağlık Bakanımız ve Milli Eğitim Bakanımızın yaptığı açıklamaya göre; 21 Eylül itibari ile tüm sınıflarda yüz yüze olarak eğitime başlanacaktır.

21 Eylül itibari ile 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının bir kısmının uzaktan eğitimle devam etmesi durumunda eğitim ücretlerimizi yeniden yapılandıracağız.
Öğretimin uzaktan eğitim yöntemi ile gerçekleşeceği süreç için;
Tüm sınıf seviyelerinde “Yemek Ücretleri” alınmayacaktır,
“Eğitim-öğretim ücretinden, anaokulumuzda; ilkokul hazırlık anasınıfı gruplarında % 30 diğer yaş gruplarında % 50 olarak, ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde; %20 indirimli olarak hesaplanacaktır.”
Bilmenizi isteriz ki,
TDV Ferda Koleji olarak en büyük hayalimiz bütün yavrularımızla en kısa sürede yüz yüze eğitime başlamaktır. Bakanlığımızdan gelecek tüm açıklamalara göre farklı senaryolarımız hazırdır.
TDV Ferda Genel Müdürlük